Адміністрація та колектив Інституту права висловлюють глибокі співчуття рідним та близьким Леонтія Володимировича Дячука з приводу його смерті.

Із сумом повідомляємо, що 10 липня 2020 року пішов з життя кандидат юридичних наук, доцент Інституту права Дячук Леонтій Володимирович.

Леонтій Володимирович народився 3 квітня 1960 року в селі Озеряни Дубнівського району Рівненської області. Після закінчення місцевої школи навчався у Дубнівському культурно-освітньому училищі, яке закінчив з відзнакою і отримав кваліфікацію керівника самодіяльного оркестру народних інструментів. Працював у загальноосвітній та музичній школах м. Дубно та районі. У 1987 р. закінчив історичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка та залишився працювати на кафедрі української історії та етнополітики. У 2001 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук «Історично-правові записки українського дворянства (кінця XVIII - поч. XIX ст.) як пам’ятки історичної думки».

З 2004 року розпочав трудову діяльність на юридичному факультеті, обіймаючи посаду доцента кафедри теорії та історії держави і права. Цього ж року йому було присвоєне вчене звання доцента. Тривалий час за сумісництвом працював у Фінансово-правовому коледжі Київського національного університету імені Тараса Шевченка. До останнього часу обіймав посаду доцента кафедри історії права та держави Інституту права.

На юридичному факультеті читав нормативні курси та спецкурси, серед яких «Історія держави і права зарубіжних країн», «Історія українського права», «Релігієзнавство та канонічне право», «Історія візантійського права». Сфера його наукових інтересів була пов’язана з історією римського та візантійського права, шлюбно-сімейного та канонічного права. Автор численних наукових та навчально-методичних праць.

Леонтій Володимирович назавжди залишився у нашій пам’яті прекрасним педагогом, хорошим викладачем, великим життєлюбом, з вродженою розважливістю, добротою і мудрістю. Його фундаментальні праці надихають цілу плеяду дослідників до пошуку свого місця у далеко непізнаному науковому світі. Шляхетний, відвертий, чесний, справедливий, сміливий, щирий, із справжнім внутрішнім стрижнем сили прагнення до життя … – і все це про Леонтія Володимировича Дячука.

Адміністрація та колектив Інституту права Київського національного університету імені Тараса Шевченка висловлюють щирі співчуття рідним та близьким.

Прощання із Леонтієм Володимировичем відбудеться 12 липня 2020 року о 10.00 год. за адресою: м. Київ, вул. Петра Запорожця, 26 м.

Адреса
01601, м. Київ, вул. Володимирська, 60
Денне відділення
(044) 239-31-34
Заочне відділення
(044) 239-31-47
E-mail
femida_knu@ukr.net
Приймальна комісія (консультаційний центр)
(044) 481-45-88